Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStraż Miejska nie dostanie ambitnych celów mandatowych

Straż Miejska nie dostanie ambitnych celów mandatowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 26 grudzień 2014 17:50

W kilku gminach samorządowcy chcą w 2015 roku postawić przed strażami gminnymi ambitne zadania dotyczące liczby ukaranych kierowców – informują media internetowe. Postanowiliśmy sprawdzić jak sprawa ma się mieć w Bydgoszczy.

Jednymi z najważniejszych uchwał dla radnych są te dotyczące przyjęcia budżetu na dany rok. Bydgoscy radni budżet na rok 2015 uchwalić mają we wtorek. Postanowiliśmy poszukać jakie wpływy skarbnik miasta przewiduje z działalności Straży Miejskiej.

 

Okazuje się, że ma być to kwota 2,5 mln zł, czyli tyle samo co w budżecie na kończący się obecnie rok. Patrząc z perspektywy dochodów miasta w wysokości ponad 1,5 mld zł ta kwota nie stanowi nawet 0,2%. W Polsce są jednak gminy, gdzie wpływy z mandatów stanowią duży procent dochodów.

 

Szacowanie dochodów z mandatów jeszcze przed rozpoczęciem danego roku wydaje się trochę dziwne. Niepokój powinna budzić sytuacja, gdy samorządowcy szacują znaczny wzrost wpływów z mandatów, gdyż to często oznacza wywieranie presji na strażnikach, aby częściej wystawiali mandaty. Takie sytuacje miały miejsce w Bydgoszczy w przeszłości, utrzymanie jednak kwoty wpływów z mandatów na obecnym poziomie oznacza, że bydgoszczanie nie muszą się obawiać szczególnych restrykcji w nadchodzącym roku.

 

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu