Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNitro-Chem otrzyma wsparcie na budowę swojej oczyszczalni

Nitro-Chem otrzyma wsparcie na budowę swojej oczyszczalni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 grudzień 2014 00:20

Ministerstwo Skarbu Państwa podpisało w piątek umowę z zakładami Nitro-Chem w Bydgoszczy, na mocy której otrzymają one dotację w wysokości 30 mln zł, na budowę swojej oczyszczalni ścieków. Dzięki temu Nitro-Chem uniezależni się od Spółki Wodnej ,,Kapuściska”.

Problemu Nitro-Chemu rozpoczęły się po upadku Zachemu, gdyż był to główny dostarczyciel nieczystości przemysłowych do Spółki Wodnej ,,Kapuściska”. Z tego też powodu spółka ta chcąc utrzymać rentowność zdecydowała się podwyższyć kilkukrotnie wysokość opłat za ścieki, co z kolei stało się zagrożeniem dla dalszego bytu Nitro-Chemu i doprowadziło do sporu przedsiębiorcy z głównym właścicielem Spółki Wodnej ,,Kapuściska” miastem Bydgoszczą. Ratusz wysokie stawki z kolei tłumaczył faktem, że nie może obarczać mieszkańców kosztami oczyszczania ścieków przemysłowych.

 

Ten problem może być rozwiązany dzięki dotacji przekazanej przez Ministerstwo Skarbu Państwa. W podpisaniu piątkowej umowy uczestniczyła posłanka Iwona Kozłowska, która na bieżąco zajmowała się problematyką Nitro-Chemu. Przedsiebiorstwo to mogło liczyć na szczególną życzliwość rządu z tego powodu, iż jest ważnym ogniwem polskiego przemysłu zbrojeniowego. 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu