Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadio Maryja ma 23 lata

Radio Maryja ma 23 lata

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 07 grudzień 2014 11:49

Katolickie Radio Maryja nadaje już od 23 lat, a jego sygnał dociera niemal na cały świat, tam gdzie żyją Polacy na emigracji. Przed tygodniem uroczystości rocznicowe odbyły się w Toruniu, gdzie mieści się siedziba radia, dzisiaj zaś uroczysta eucharystia będzie sprawowana w Bydgoszczy.

Stało się już pewną tradycją, że tydzień po toruńskich uroczystościach Rodzina Radia Maryja gości w Bydgoszczy, gdyż początkowo sygnał rozgłośni docierał tylko do tych miast.

 

- Dziękujemy Bydgoszczy za to, że przed 23 laty podjęła wyzwanie Radia Maryja. Bóg zapłać za Waszą systematyczną posługę przez tyle lat, za przyjazdy do Radia Maryja, za wszystkie Wasze godziny, minuty, za Wasz wysiłek – powiedział na antenie Radia Maryja ojciec dr Tadeusz Rydzyk.

 

Msza w intencji Radia Maryja odbędzie się o godzinie 18:00 w bydgoskiej bazylice p.w. Świętego Wincentego a,Paulo przy Alei Ossolińskich. Eucharystii będzie przewodniczył biskup bydgoski Jan Tyrawa.

 

Dzieła skupione wokół toruńskiej rozgłośni się rozrastają, od kilku lat nadaje Telewizja Trwam, powstała także w Toruniu Wyższa Szkoła Kultury Medialnej i Społecznej.

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu