Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy bydgoszczanie powinni wyjść zaprotestować?

Czy bydgoszczanie powinni wyjść zaprotestować?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 03 grudzień 2014 21:08

Takie rozważania prowadzi radny Roman Jasiakiewicz, który zastanawia się nad organizacją wiecu na Starym Rynku przeciwko marginalizacji Bydgoszczy. Gościć na nim powinien marszałek Piotr Całbecki, który powinien być przecież także i reprezentantem Bydgoszczy.

Decyzji o wiecu na chwilę obecną jeszcze nie ma, gdyż jak wyjaśnia pytany o tę inicjatywę Jasiakiewicz - Bydgoszczanie muszą pierw wyrazić wolę podjęcia wspólnej walki o przyszłość swojego miasta. Jest to już ostatnia szansa, aby przeciwstawić się marginalizacji Bydgoszczy.

 

Radny Roman Jasiakiewicz wyraża nadzieje, że uda się skrzyknąć wszystkie środowiska ponad podziałami politycznymi – Zachęcam wszystkich, którym dobro Bydgoszczy leży na sercu, aby zdecydowali się pojawić na Starym Rynku. Przyjść powinni wszyscy, którzy czują się poszkodowani przez marszałka Całbeckiego.

 

Jasiakiewicz liczy, że marszałek znajdzie odwagę, aby stanąć naprzeciwko bydgoszczan i posłuchać ich postulatów.

Wiec miałby nieść ze sobą trzy postulaty:

 

1. Udział przedstawiciela Bydgoszczy w prezydium Sejmiku

2. Dwóch przedstawicieli Bydgoszczy w Zarządzie Województwa

3. Proporcjonalny podział środków unijnych według liczby mieszkańców

 

Zaproszenie kierowane jest do wszystkich sił politycznych, a także związków zawodowych, związków pracodawców, działaczy Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy, czy Metropolii Bydgoskiej.

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu