Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRaport: Debata po dwóch miesiącach

Raport: Debata po dwóch miesiącach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 08 listopad 2012 12:08

W ostatnich kilku tygodniach stwierdzenie ,,brak debaty” padało w moich publikacjach wyjątkowo często. Chodzi tutaj oczywiście o kwestie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej.

Pytanie, od czego są państwo radni i od czego jest prezydent w tym mieście, skoro żeby zwrócili uwagę na tak wielki problem jest potrzeba kilkadziesiąt tysięcy podpisów bydgoszczan – skomentował chęć podjęcia debaty przez polityków PiS oraz prezydenta Rafała Bruskiego Piotr Najzer.

 

Bydgoscy politycy inicjatywę Kongresu Nowej Prawicy przyjęli z dużym dystansem. Większość opinii była taka, że straż należy reformować, ale jej nie likwidować. Na poważnie do rozmowy o reformowaniu podszedł tylko radny Stefan Pastuszewski, który zapowiedział kilka dni po zainicjowaniu zbiórki podpisów, poruszenie tematu na forum Rady Miasta. Tak się też stało, radny wyszedł do przewodniczącego rady z wnioskiem o zorganizowanie debaty.

 

Gdyby nie nasze ciągłe dopytywanie się w Biurze Rady Miasta, to radny nie otrzymał by nawet odpowiedzi, gdyż nie był to wniosek złożony na piśmie, lecz w czasie interpretacji. Tu urzędnicy trzymając się statutów mogą stwierdzić, że w tym punkcie obrad zapytania należy kierować do prezydentów, a nie przewodniczącego.

 

Nie podzielam zdania Pana Radnego o potrzebie uczestnictwa Rady Miasta Bydgoszczy w politycznej akcji zorganizowanej przez Kongres Nowej Prawicy – odpowiedział zdecydowanie radnemu przewodniczący Roman Jasiakiewicz.

 

W tym momencie poszedł jasny przekaz, że na debatę w kwestii funkcjonowania straży miejskiej nie ma co liczyć. Gdy w ubiegłym tygodniu Piotr Najzer zaczął informować opinie publiczną, że zebrano już ponad 20 tysięcy podpisów, politycy nagle zaczęli wyrażać zainteresowanie problem. Lepiej późno niż wcale.

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu