Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrawie 4 tysiące złotych na nowy nagrobek

Prawie 4 tysiące złotych na nowy nagrobek

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 08 listopad 2012 09:02

W ubiegłym tygodniu kibice Zawiszy prowadzili kwestę na cmentarzu przy ulicy Kcyńskiej, z której dochód będzie przeznaczony na renowację nagrobka generała Aleksandra Karnickiego, który spoczywa w tej nekropoli.

 

Generał Aleksander Karnicki był jednym z bohaterów wojny polsko-bolszewickiej oraz ojcem dwóch wojskowych: Jerzego, który zginął w katastrofie lotniczej oraz Borysa, dowódcy polskich okrętów podwodnych w czasie II wojny światowej.

 

Przez lata grób rodziny Karnickich ulegał niszczeniu. Od dwóch lat opiekują się nim kibice Zawiszy, którzy przed rokiem zorganizowali kwestę, która pozwoliła na zrealizowanie pierwszego etapu jego rewitalizacji.

 

W tym roku kibice zbierali pieniądze na naprawdę popękanego nagrobka. Dzięki hojności gości cmentarzu Komitet Solidarni z Zawiszą zebrał 3,754,66 złote, 1,37 euro, 5 forintów, 0,40 ringgit malezyjskich, 0,10 kuny chorwackiej i 0,09 funta brytyjskiego.

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu