Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStowarzyszenie popiera likwidacje A+T

Stowarzyszenie popiera likwidacje A+T

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 06 listopad 2012 15:43

Głos w sprawie planu zmiany taryf biletowych w komunikacji publicznej przedstawiło Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego, które w piśmie do ZMiKP przedstawiło swoje propozycje korekt.

 

Stowarzyszenie akceptuje propozycję likwidacji systemu przesiadkowego A+T, jako dość skomplikowanego i nieintuicyjnego. Należy zwrócić uwagę na fakt, że bilet jednorazowy A+T jest ważny godzinę, co powoduje nierówne traktowanie osób mieszkających poza zasięgiem linii włączonych w obręb systemu, którym pozostaje wyłącznie droższy bilet godzinny. Stowarzyszenie jest zdania, że bilet godzinny jest dostatecznie dobrą ofertą dla osób mieszkających w dzielnicach oddalonych od centrum miasta, więc rezygnacja z systemu A+T jest możliwa i wskazana – czytamy w propozycji.

 

Zdaniem stowarzyszenia należało by wprowadzić dodatkowo także bilet 30 minutowy, który kosztowałby tyle co bilet na jedną linię, czyli 3,20 zł. Stowarzyszenie popiera także propozycję wprowadzenia tańszego biletu 15-minutowego oraz wprowadzenie biletu seniora dla osób w wieku 65-70 lat. Do tej pory osoby od 65 roku życia mogły podróżować za darmo.

 

Za tydzień sesja

Propozycja przedstawiona przez ZDMiKP spotkała się z dużą krytyką radnych, dlatego prezydent Rafał Bruski zawnioskował, aby debatę przesunąć na przyszłą środę. Zgodnie z regulaminem Rady Miasta, do jutra ratusz powinien przygotować swoją listę propozycji zmian taryf.

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu