Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNIK o inwestycjach drogowych w naszym mieście

NIK o inwestycjach drogowych w naszym mieście

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 06 listopad 2012 07:49

Najwyższa Izba Kontroli przyjrzała się inwestycjom drogowym w największych miastach.

 

Zdaniem NIK po zakończeniu jednej inwestycji w naszym mieście władze przeprowadziły odbiór robót budowlanych nierzetelnie, potwierdzając wykonanie robót i usunięcie usterek mimo niewykonania tego. Pozbawiło to zamawiających podstaw do naliczenia kar umownych za nieterminową realizację zadań – czytamy w raporcie Najwyższej Izby Kontroli – Powyższe nieprawidłowości wskazują zarówno na nierzetelny nadzór inwestorski, jak i występowanie mechanizmów korupcjogennych – czytamy dalej.

NIK zarzuca Bydgoszczy i Lublinowi niewprowadzenie procedur planowania i realizacji zadań inwestycyjnych co utrudniało podejmowanie racjonalnych i efektownych decyzji. W raporcie czytamy także, że nie określono zasad monitorowania zadań realizowanych przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Nie prowadzono także dokumentacji nadzoru Prezydenta Miasta oraz jego zastępców  nad tą jednostką.

Kontrola dotyczy działań podejmowanych przez samorządy w latach 2008-2011, czyli przygotowywanych głównie w poprzedniej kadencji samorządu.

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu