Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPo 9 latach złapano sprawcę podpalenia

Po 9 latach złapano sprawcę podpalenia

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 05 listopad 2012 18:12

22 grudnia 2003 roku doszło do podpalenia mieszkania przy ulicy Grajewskiego, w wyniku obrażeń w szpitalu zmarł współwłaściciel posesji.  Przez długie lata nie znaleziono sprawców podpalenia, a w roku 2005 zapadła decyzja o umorzeniu sprawy.

 

Sprawa tego pożaru od początku był bardzo wnikliwie prowadzona przez policjantów i prokuratora. W śledztwie powołano kilku biegłych m.in. z dziedziny pożarnictwa czy medycyny sądowej. Uzyskano także ekspertyzy fizyko-chemiczne. To wszystko pozwoliło na stwierdzenie, że pożar był wynikiem celowego podpalenia. W trakcie śledztwa ustalono także przebieg zdarzenia. Niestety czynności wykonane wówczas przez śledczych nie doprowadziły do ustalenia sprawców tego przestępstwa. Sprawę umorzono w grudniu 2005 roku – wyjaśnia kom. Monika Chlebicz z Komendy Wojewódzkiej Policji - Pomimo procesowego zamknięcia tej sprawy policjanci cały czas pracowali nad uzyskaniem kolejnych dowodów, które pozwoliłyby na powiązanie z nią osoby, która dokonała tego przestępstwa. To materiał zgromadzony przez policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy pozwoliły prokuratorowi na ponowne podjęcie tej sprawy.

 

W poniedziałku z aresztu w Koszalinie do Bydgoszczy przywieziony został 48-letni Krzysztof  J., któremu zostaną przedstawione przez bydgoskich prokuratorów zarzuty.

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu