Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNie będzie debaty na temat bydgoskiej straży

Nie będzie debaty na temat bydgoskiej straży

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 19 październik 2012 16:34

Przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy nie zorganizuje debaty w sprawie funkcjonowania straży miejskiej, o co wnioskował radny Stefan Pastuszewski.  Dyskusji w tej sprawie unika także prezydent. Zdaniem radnego Pastuszewskiego władze nie chcą wsłuchać się w głos ulicy.

 

Gdy w połowie września zainicjowana została zbiórka podpisów w sprawie likwidacji straży miejskiej w Bydgoszczy, ratusz schował głowę w piasek komentując sprawę krótko – To sprawa polityczna.

Debatować chciało z kolei część polityków którzy uznali, że likwidacja straży miejskiej jest zbyt radykalnym posunięciem. Szybko doszli jednak do wniosku, że debaty nie będzie z powodu braku woli ze strony Urzędu Miasta. Z tego powodu poparcia dla referendum udzieliły lokalne struktury Solidarnej Polski oraz Polska Jest Najważniejsza.

Na ostatniej sesji Rady Miasta o debatę w ramach interpelacji zawnioskował radny Stefan Pastuszewski. W  odpowiedzi na piśmie przewodniczący Roman Jasiakiewicz stwierdził – Nie podzielam zdania Pana Radnego o potrzebie uczestniczenia Rady Miasta Bydgoszczy w politycznej akcji zorganizowanej przez Kongres Nowej Prawicy.

Dziwie się bardzo skoro cała Polska o tym mówi, ludzie są oburzeni funkcjonowaniem straży miejskiej, w szczególności patroli które szykanują kierowców. Jeżeli Rada Miasta ma milczeć to znaczy, że wyalienowuje się ze społeczeństwa. To, że jedna z organizacji politycznych zajmuje się tą sprawą to nie znaczy, że problemu nie ma. Nie można umywać rąk od fundamentalnych problemów o których mówi ulica – komentuje odpowiedź przewodniczącego radny Stefan Pastuszewski.

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu