Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,RevDeBug's”, SkillBox, Grydsen LAB – to nazwy startupów znanych z przełomowych technologii Made in Bydgoszcz

,,RevDeBug's”, SkillBox, Grydsen LAB – to nazwy startupów znanych z przełomowych technologii Made in Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 12 maj 2024 16:46
,,RevDeBug's”, SkillBox, Grydsen LAB – to nazwy startupów znanych z przełomowych technologii Made in Bydgoszcz Ilustracyjne

W piątek w anglojęzyczny wydaniu Focus On Business ukazał się artykuł o jednych z najbardziej przełomowych startup-ów, które mają swoją siedzibę w Bydgoszczy i rozwijają się tutaj, przy okazji promując Bydgoszcz jako akcelerator przedsiębiorczości - ,,Bydgoszcz entrepreneurship accelerator” - taki tytuł nosi publikacja.

Pierwszy opisywany startup do RevDeBug, o którym w przeszłości kilka razy pisaliśmy na naszych łamach. Startup ten opatentował w Stanach Zjednoczonych technologię, która pozwala dość szybko znaleźć błędy w oprogramowaniu, z tego powodu napraw można dokonać w ciągu kilku minut, a nie kilku tygodni jakby to wyglądało w normalnych warunkach. Nie bez powodu z usług bydgoskiego startupu korzystają tacy giganci jak chociażby Microsoft. Patenty RevDeBugu potrafią też znacznie usprawnić proces testowania oprogramowania. Główna siedziba startupu mieści się w Bydgoszczy, a jego właściciele lubią na każdym kroku powtarzać, że w dzisiejszej technologii zdalnego łączenia Bydgoszcz jest dla nich wymarzonym miejsce na ziemi do pracy.

 

SkillBox to narzędzie rewolucjonizujące dział HR, czyli zarządzanie talentami. Narzędzie mając bazę danych o indywidualnych talentach pracowników, tworzy w oparciu o nie tworzy optymalne strategie rozwoju. Czyli sztuczna inteligencja tak wykorzystuje umiejętności pracowników, aby były one wykorzystane najlepiej jak to jest możliwe. Za SkillBoxem stoi KDR Solutions z Bydgoszczy.

 

Wspomnieć warto jeszcze o Grydsen Lab – to narzędzie, które wspomaga terapię psychologiczną z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości, czyli pisząc bardziej prostym językiem – gogli VR. Pacjent trochę jakby grał w grę. Jednym z głównych zastosowań opracowanej technologii jest wspomaganie osób starszych w przeciwdziałaniu demencji oraz chorobie Alzhemeira. Warto wspomnieć, że za Grydsen Lab stoi grupa pracowników naukowych z UKW i Collegium Medicum, którzy w tym komercyjnym projekcie połączyli siły. Ten projekt zdobył też zloty medal innowacji w 2022 roku na Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG.

 

Wspomniany artykuł ukazał się jedynie w języku angielskim, ale w pewnym sensie nie jest to zaskakujące, bo opisane patenty i wynalazki mają większą sławę poza naszym kraju niż w nim. Nie mniej jednak warto wiedzieć, że to wszystko jest właściwie Made in Bydgoszcz.

 

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

  Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu