Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRatusz zleca film o NATO. Wystąpi w nim prezydent, a gotowy ma być przypadkowo na czas kampanii wyborczej

Ratusz zleca film o NATO. Wystąpi w nim prezydent, a gotowy ma być przypadkowo na czas kampanii wyborczej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 11 luty 2024 00:53

,,Bydgoszcz polska stolica NATO” - to tytuł spotu promocyjnego, który ma powstać z okazji 25-lecia Polski do NATO. Wystąpić mają w nim pracownicy jednostek NATO działających w Bydgoszczy, w tym Centrum Szkolenia Sił Połączonych oraz koniecznie prezydent Rafał Bruski.

 

Film ma być gotowy – jak wynika ze specyfiki zamówienia – najpóźniej do 5 marca, co nie powinno dziwić, bowiem kilka dni później przypadnie faktyczna 25. rocznica wstąpienia Bydgoszczy do NATO, a tak się też złoży, że będziemy w trakcie intensywnej kampanii wyborczej. Film kosztować będzie Bydgoszcz niecałe 15 tys. zł. Spot ma spełniać wymogi techniczne TVN dla spotów emitowanych w telewizji, zatem być może pojawi się też jako reklama telewizyjna.

 

Wątpliwości etyczne może budzić, że w spocie pojawić musi się prezydent Bydgoszczy i emitowany w trakcie kampanii wyborczej. Będzie to bez wątpienia pośrednia promocja polityka, za którą zapłacą bydgoszczanie w podatkach, a nie komitet wyborczy jak wymaga transparentność.

 

- W tym wypadku państwo chyba najlepiej wiecie o co chodzi – tak odnosi się do spotu, poproszony przez nas o komentarz, konkurent Rafała Bruskiego w wyborach prezydenckich, poseł Łukasz Schreiber- Wydaje mi się dziwne, że mając sympatię wszystkich ogólnopolskich mediów, mając największą redakcję w Urzędzie Miasta, trzeba jeszcze tego rodzaju metod. To jest coś co już sami bydgoszczanie muszą skomentować.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

  W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu