Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTylko PESA chce dostarczyć nowe pociągi dla województwa

Tylko PESA chce dostarczyć nowe pociągi dla województwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 08 grudzień 2023 11:45
Tylko PESA chce dostarczyć nowe pociągi dla województwa Fot: Polregio

Od kilku miesięcy Województwo Kujawsko-Pomroskie próbuje zamówić nowe pociągi, które miałyby zostać sfinansowane za środki europejskie i rządowe. Pierwszy przetarg unieważniono, bowiem jedyną ofertę jaką złożyła bydgoska PESA uznano za zbyt drogą. Dzisiaj nastąpiło otwarcie ofert w drugim przetargu i oferta jest jeszcze droższa.

Przetarg zakłada zakup od 1 do 7 pociągów, w zależności od tego jaki będzie koszt jednostkowy pociągu. Z Polskiego Ładu województwo pozyskało na ten cel 65 mln zł oraz planuje wydatkować około 200 mln z Unii Europejskiej, w ramach puli będącej w dyspozycji regionu. W drugim przetargu również ofertę złożyła PESA na prawie 47 mln zł. To o prawie milion więcej niż oferta PESA złożona jesienią.

 

Województwo przy otwarciu ofert zadeklarowało, że przewiduje 36,5 mln zł budżetu na pociąg, mamy zatem ofertę znacznie droższą.

 

Urząd Marszałkowski musi teraz zdecydować co dalej z tym zamówieniem.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu