Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTusk w Bydgoszczy: Kaczyński swoimi decyzjami finansuje na wielką skalę budżet niemiecki

Tusk w Bydgoszczy: Kaczyński swoimi decyzjami finansuje na wielką skalę budżet niemiecki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 27 wrzesień 2023 19:30

W środę najważniejszym punktem na mapie kampanii wyborczej Koalicji Obywatelskiej była Bydgoszcz, tego dnia na bydgoskiej SISU arenie odbyła się konwencja byłego premiera, lidera KO, Donalda Tuska. Wydarzenie przyciągnęło pełną salę, zdaniem organizatorów było około 2,5 tys. osób.

 

Konwencja trwała około dwóch godzin, po krótkim wstępie od lokalnych kandydatów z okręgu bydgoskiego i Donalda Tuska, widownia zadawała liderowi Koalicji Obywatelskiej pytania.

 

- Cieszę się, że tak licznie się zebraliśmy – mówił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, występując trochę w roli gospodarza miejsca – Dodajesz nam przewodniczący siły, nadziei i wiary – zwrócił się Tuska.

 

Wystąpienie byłego premiera w dużej mierze odwoływało się do sytuacji międzynarodowej – Ja już od dłuższego czasu ostrzegałem, że ta ekipa świadomie, czasami też z głupoty i niekompetencji, ale tak naprawdę świadomie wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej – mówił Donald Tusk – Nieuchronny pod rządami PiS-u proces wychodzenia Polski z Unii Europejskiej. Oni już jedną próbę podjęli, to było gdzieś prawie 2 lata temu, ja wtedy wezwałem mieszkańców Warszawy dosłownie z dnia na dzień – przyjdźcie na Plac Zamkowy.

 

Zdaniem Tuska o ile Polacy są politycznie spolaryzowani mocno wokół partii politycznych, to zdecydowana większość obywateli popiera obecność Polski Unii – Różnie głosujemy na różne partie, a scena w Polsce jest podzielona, ale kiedykolwiek Polki i Polacy są pytani czy chcecie żeby Polska była dalej w Unii Europejskiej to zawsze jest 80-85% odpowiedzi tak. Chcemy być dalej częścią Europy.

 

Kilka godzin przed konwencją Donalda Tuska Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła apel do rządu, przy sprzeciwie radnych PiS, o odblokowanie środków z Krajowego Programu Odbudowy, ten temat również się pojawił na Sisu Arenie - Ten dramat polega na tym, że my się składamy na te pieniądze jako Polacy, my płacimy składkę europejską. Na ten fundusz KPO Unia Europejska wzięła wielkie kredyty – wiecie do czego doprowadził Kaczyński? Wszyscy już wydają pieniądze z tego KPO w Europie. Miliardy już krążą zainwestowane, lepiej, gorzej w całej Europie, tylko nie w Polsce. Jak Europa będzie spłacała ten wielki kredyt, to my będziemy musieli spłacać ten kredyt. Kaczyński doprowadził do tego – to już nie jest żart, ale zabrzmi jak anegdota – Kaczyński finansuje swoimi decyzjami budżet niemiecki. Polska dołożyła się do gigantycznych kredytów i funduszy europejski, będzie spłacała te pieniądze, on zablokował – nawet jedno euro do nas nie trafiło, a Niemcy wydają te pieniądze. To jest geniusz – każdego dnia popluć na Niemców, a następnie sfinansować naszymi pieniędzmi gospodarkę niemiecką.

 

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

 • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

  Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

  Etykiety: Szlachetna Paczka
 • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

  Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

  Etykiety: smog

Wiadomości z regionu