Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUkraińcy są celowo przesiedlani do Polski a znajdujące się niemal w każdym domu routery wywołują choroby. Polityka paranoidalna próbuje wejść na bydgoskie salony

Ukraińcy są celowo przesiedlani do Polski a znajdujące się niemal w każdym domu routery wywołują choroby. Polityka paranoidalna próbuje wejść na bydgoskie salony

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 22 wrzesień 2023 14:34

Półtora roku temu pisaliśmy jak na jednym ze spotkań zorganizowanych w Bydgoszczy przez partię Korona Grzegorza Brauna prelegent, którego przedstawiano jako naukowca sugerował, że są zdjęcia sprzed 10 kwietnia 2010 roku pokazujące wrak samolotu, co jest próbą budowania narracji, że nie było katastrofy smoleńskiej tylko jakaś maskarada. Dzisiaj liderka bydgoskiej Korony walczy z senatorem Andrzejem Kobiakiem i wicewojewodą Radosławem Kempińśkim o mandat senatorski. Tylko traktowanie ich wszystkich na równi, jak spojrzy się na całokształt kandydatki Konfederacji to byłoby obrażanie Kobiaka i Kempińskiego.

Konfederacja to szeroka koalicja wielu środowisk począwszy od formacji którą po Januszu Korwin-Mikke przejął Sławomir Mentzen, która idzie do wyborów z przekazem, że każdy będzie miał po dwa samochody, Korony Grzegorza Brauna czy Ruchu Narodowego. O ile listę otwiera Marcin Sypniewski z frakcji Mentzena, to do senatu wystawiono Krystynę Jarocką, z drugiego miejsca do Sejmu idzie natomiast Sławomir Ozdyk co pokazuje, że Korona jest silna w bydgoskiej Konfederacji.

 

W mediach społecznościowych kandydatka do Senatu Krystyna Jarocka głosiła teorie, iż rzekomo routery oraz telefonia nowej generacji 5G to działania prowadzące do chorób, ma też wpisy o Illuminati, ale nie brakuje też teorii spiskowych jak tej, iż szczepionki wywołują autyzm. Ostatnio nagraniem zrobionym przez kogoś z samolotu (czyli nie była jego autorką) podważała ogromne pożary z jakimi borykała się Grecja, w szczególności Wyspa Rodos, które gasić pojechali polscy strażacy.

 

O Sławomiru Ozdyku już pisaliśmy, o jego kontaktach z Włochem Roberto Fiore, który był członkiem organizacji, która w ramach zamachu terrorystycznego wysadziła pociąg oraz próbował budować międzynarodówkę z Niemcem Ugo Voightem, który głosił roszczenia terytorialne wobec Polski.

 

Jarocka na jednym z nagrań  na profilu bydgoskiej Korony podzieliła się refleksją, że uchodźcy z Ukrainy są celowo przesiedlani do Polski i to jest jakiś niecny plan. Bydgoska Korona orgniazowała też spotkania z głoszącym herezję abp. Lengą (ukaranym zakazem publicznych wypowiedzi przez hierarchów), który podważa Franciszka jako papieżą.

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

 • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

  Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

 • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

  Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

  Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu