Jesteś tutaj: HomeBydgoszczFirmy rywalizują o kilometry – czyli ratusz zachęca do dojeżdżania do pracy rowerem

Firmy rywalizują o kilometry – czyli ratusz zachęca do dojeżdżania do pracy rowerem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 wrzesień 2023 07:13

Co roku przyzwyczailiśmy się do czerwcowej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, na jesień (przynajmniej kalendarzowo) w Bydgoszczy ruszyła jednak rywalizacja przedsiębiorstw w ramach projektu ,,Do pracy jadę rowerem” organizowanego z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności, który właśnie trwa.

Z użyciem tej samej aplikacji ,,Aktywne Miasta” pracownicy firm biorących udział w zabawie rywalizują na przejechane kilometry. Jest to przede wszystkim zabawa, ale przy tej okazji promowany jest też rower jako forma dojazdu do pracy. Pełnomocnik prezydenta Bydgoszczy ds. marki ,,Aktywne Miasta” Tomasz Dobrowolski wymienia szereg korzyści jazdy na rowerze, począwszy od lepszej kondycji fizycznej, skończywszy na mniejszej emisji CO2 i zanieczyszczeń z racji mniejszej ilości samochodów na ulicach.

 

Rywalizacja potrwa do 15 października. Brać w niej mogą jedynie pracownicy firm, które zgłosiły się do zabawy.

 


Firma, która chce przystąpić do zabawy, powinna wysłać zgłoszenie na adres mailowy aktywna@um.bydgoszcz.pl (nazwę, nip / krs, i adres firmy, nazwę która ma widnieć w aplikacji, dane kontaktowe do koordynatora, opcjonalnie przesłać logo/grafikę firmy).

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu