Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWiceprzewodnicząca Rady Miasta i aktywistki wspierały kobietę której w ,,chamski” sposób odmówiono aborcji

Wiceprzewodnicząca Rady Miasta i aktywistki wspierały kobietę której w ,,chamski” sposób odmówiono aborcji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 15 wrzesień 2023 16:54

Historia ta zaczęła się jeszcze zanim Trybunał Konstytucyjny orzekł o zakazie aborcji eugenicznej. Małgorzata z powodu wad płodu została skierowana na usuniecie ciąży, lekarz będący wojewódzkim konsultantem w dziedzinie perinatologii odmówił tego, zdaniem kandydującej do Sejmu Joanny Czerskiej-Thomas, wiceprzewodniczącej Rady Miasta Bydgoszczy był wobec kobiety chamski. Małgorzata o wyciągnięcie konsekwencji wobec lekarza walczy przed rzecznikiem odpowiedzialności zawodowej.


- Otrzymała skierowanie na usuniecie ciąży, niestety doktor Dubiel w bardzo chamski sposób – nie będę cytowała tych słów – odmówił jej. Nie wydał – zgodnie z obowiązującym prawem, powinien pisemnie wydać oświadczenie, że nie zgadza się na wykonanie aborcji w szpitalu i wskazać najbliższą jednostkę, która tego dokona – wyjaśniała kandydująca do Sejmu Joanna Czerska-Thomas – Niestety w bardzo przykry sposób została potraktowana, wyrzucona z gabinetu, temu chcemy się sprzeciwić.

 

 


 

Małgorzata złożyła skargę do rzecznika dyscypliny - Niestety na pana doktora Dubiela takie skargi nie są przyjmowane i nie są rozpatrywane – wyraża niezadowolenie Czerska-Thomas. Od decyzji rzecznika Małgorzata odwołała się do sądu lekarskiego przy Bydgoskiej Izbie Lekarskiej, w piątek 15 września jej sprawa była rozpatrywana. Przed siedziba Izby protestowali aktywiści z flagami Strajku Kobiet i wiceprzewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy. Wznoszono przede wszystkim okrzyk ,,Nigdy nie będziesz szła sama”.

 

Kobieta poinformowała później, że Bydgoska Izba Lekarska nakazała rzecznikowi dyscypliny zawodowej zbadanie tej sprawy, czyli można uznać, że jej odwołanie zostało uznane.

 

Warte obejrzenia

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

 • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

  Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

   

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

 • W Polsce toczy się dziewięć spraw klimatycznych. Eksperci apelują o uchwalenie prawa ochrony klimatu

  W ciągu ostatnich pięciu lat liczba pozwów klimatycznych na świecie wzrosła dwuipółkrotnie – z 884 w 2017 roku do blisko 2,2 tys. w 2022 roku. – Takich spraw bez wątpienia będzie więcej, co wynika ze złego stanu środowiska, jego destrukcyjnego wpływu na nasze zdrowie oraz wciąż pogłębiającego się kryzysu klimatycznego – ocenia Marcin Nowak, radca prawny Fundacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi. Jak podkreśla, Polska potrzebuje ramowej ustawy o ochronie klimatu, która zagwarantowałaby prawo do życia w bezpiecznym klimacie. Fundacja przygotowała taki projekt na wzór ustaw z innych państw. Prace nad podobnymi dokumentami toczą się również w innych krajach członkowskich Unii.

 • O tym co w ogóle jest ciekawego w tych wyborach? (felieton)

  Napisać, że poziom trwającej kampanii parlamentarnej w naszym regionie jest fatalny, to tak naprawdę nic nie napisać, konkretów mamy bowiem jak na lekarstwo, dyskusji o kluczowych sprawach właściwie nie ma. Są jednak pewne ciekawe kwestie, które rozstrzygnie dzień głosowania, o których chciałbym napisać.

Wiadomości z regionu