Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzłonek zarządu podbydgoskiej fundacji z zarzutami w aferze wizowej

Członek zarządu podbydgoskiej fundacji z zarzutami w aferze wizowej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 14 wrzesień 2023 17:34

Pod koniec lipca informowaliśmy o przyznaniu przez Narodowy Instytut Wolności Kujawskiemu Instytutowi Myśli Patriotycznej z siedzibą w gminie Białe Błota 357 tys. zł dotacji, decyzja jest dość kontrowersyjna, bowiem organizacja nie ma nawet strony internetowej, a powstała zaledwie kilka miesięcy wcześniej. Do lipca w jej zarządzie zasiadał Edgar K., który miał już wtedy usłyszeć zarzuty związane z aferą wizową.

 

Edgar K. jako współpracownik byłego wiceszefa MSZ Piotra Wawrzyka (kilka dni temu został zdymisjonowany), według ustaleń Wirtualnej Polski  miał przyjmować łapówki od obywateli Indii w zamian za załatwianie im nielegalnymi kanałami wiz. Wirtualna Polska ujawnia, że Edgar K. usłyszał już w kwietniu zarzuty i trafił do aresztu.

 

Działał jako oskarżony w podbydgoskiej fundacji

Edgar K. od października 2022 roku (moment rejestracji) do lipca br. był członkiem zarządu Kujawskiego Instytutu Myśli Politycznej. W maju fundacja dostała z Narodowego Instytutu Myśli Patriotycznej 357 tys. zł dotacji. Jak wynika z wniosku o przyznanie dotacji, ta organizacja nie miała nawet planu działania, dopiero dzięki tej dotacji planuje opracować strategię działania.

 

Gdy o sprawie dotacji pisaliśmy pierwszy raz w lipcu, wówczas postać K. zwróciła naszą sporą uwagę, bowiem trudno znaleźć jego jakiekolwiek związki z Kujawami czy Bydgoszczą. Natomiast Edgar K. do połowy 2022 roku był wiceprezesem Fundacji Służby Niepodległej z siedzibą w Warszawie, która z NIW otrzymała około miliona złotych dotacji. Można zauważyć, że organizacje do których należał K. mogły liczyć na wysokie dotacje rządowe.

 

Z Fundacji Służby Niepodległej wywodzi się też obecna prezes Kujawskiego Instytutu Myśli Patriotycznej.

 

Czy ta sprawa wpłynęła na brak posła Latosa na listach?

Prezes Kujawskiego Instytutu Myśli Patriotycznej jest obecnie asystentką społęczną posła Tomasza Latosa, który w zagadkowych okolicznościach nie znalazł się na liście wyborczej PiS. Słyszymy jedynie, że pewne sprawy o tym przesądzimy, ale szczegóły są ukrywane w tajemnicy także przed działaczami parti.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu