Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent wypowiada wojnę chaosowi reklamowemu

Prezydent wypowiada wojnę chaosowi reklamowemu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 10 wrzesień 2023 16:14

Od 1 września znacznemu zaostrzeniu uległy przepisy, które mają kształtować bydgoski ład reklamowy oraz szyldy. W praktyce zakazane jest wieszanie banerów np. na mostach, a także na barierkach – to są dość ważne kwestie teraz w okresie kampanii wyborczej, gdy kandydaci szukają różnych form, aby zaistnieć. Również stawianie przyczep z reklamą, w świetle zarządzenia prezydenta Bydgoszczy jest działaniem niewłaściwym. Na nowych zasadach zyskać ma znacząco estetyka.

 

Nowy ład reklamowy to z jednej strony wprowadzenie obowiązku uzyskiwania opinii plastyka miasta dla instalacji reklamowych i szyldów, a z drugiej strony szereg zakazów. Szyldy obiektów usługowych nie będą mogły być wyświetlaczami treści elektronicznych. Z kolei reklamy wielkopowierzchniowe na budynkach nie będą mogły zasłaniać detali, w tym okien oraz innych walorów budynków. Na szyldach nie będzie można już jednak wymieniać listy świadczonych usług, mają być to bowiem instalacje proste i estetyczne. W praktyce wielkopowierzchniowe reklamy polityczne na budynkach wydają się być już zakazane.

 

Zasady dotyczący nowych reklam weszły w życie 1 września, natomiast właściciele szyldów mają 12 miesięcy na dostosowanie ich do nowych zasad.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu