Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz Zachód wita pasażerów w nowej odsłonie

Bydgoszcz Zachód wita pasażerów w nowej odsłonie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 31 sierpień 2023 19:14

Przygotowania do modernizacji Bydgoszcz Zachód trwały kilka lat, w ubiegłym roku oficjalnie ruszyły pracę, a od dzisiaj z nowego dworca mogą korzystać mieszkańcy. Nowy obiekt to nie tylko lepsza estetyka, ale też centralne ogrzewanie, które może ułatwić życie podróżnym w zimniejszej pogodzie oraz toaleta przygotowana dla rodziców z małymi dziećmi.


- Za kwotę blisko 5 mln zł ten budynek przeszedł kapitalny remont – mówił Krzysztof Golubiewski, członek zarządu PKP SA. W praktyce właściwie rozebrano stare budynki dworcowe i postawiono nową konstrukcję – W ramach prac powstał cały węzeł sanitarny są łazienki, jest miejsce do przewijania dzieci.

 

Dzisiaj dworzec Bydgoszcz Zachód obsługuje ruch pasażerski pomiędzy Bydgoszczą i Nakłem nad Notecią, z tego powodu nie jest to wielu pasażerów dziennie, ale ten ciąg kolejowy ma duży potencjał do rozwoju. W planach jest budowa szybkiej kolei do Koszalina, a także inwestycje które przyśpieszą skomunikowanie z Gorzewem Wielkopolski i Szczecinem, a w przyszłości być może po tej trasie będą jeździły nawet pociągi do Berlina.

 

 

 

 

W otwarciu dworca Bydgoszcz Zachód uczestniczył wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel – Polska kolej zmienia się na naszych oczach, odradza się, unowocześnia, staje się coraz nowocześniejsza.

 

- To jest wyraz także nowoczesnego państwa – podkreśla minister Łukasz Schreiber – Jeżeli chcemy rozwiać, a chcemy to robić jako rząd, ekologiczny transport, to nie tylko trzeba dbać o ceny biletów i jakość połączeń, ale także standard jaki widzimy na dworcach.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu