Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPolska2050 nie popiera konsolidacji bydgoskich szpitali. Inaczej zachowywali się ich koalicjanci z PSL

Polska2050 nie popiera konsolidacji bydgoskich szpitali. Inaczej zachowywali się ich koalicjanci z PSL

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 31 sierpień 2023 13:13

Lider listy Trzeciej Drogi w okręgu bydgoskim Norbert Pietrykowski jednoznacznie skrytykował pomysł rektora UMK na konsolidację szpitali Biziela i Jurasza. Temat co prawda już upadł, zapytaliśmy o to jednak na konferencji prasowej tej formacji, bowiem reprezentujący to środowisko poseł Dariusz Kurzawa z PSL, jako jedyny parlamentarzysta z okręgu bydgoskiego głosował przeciwko Lex Biziel, czyli rozwiązaniom prawnym, które uniemożliwiły rektorowi zrealizowanie jego zamierzeń.

Trzecią Drogę tworzy koalicja Polski2050 Szymona Hołowni i PSL. Z uwagi na kontrowersyjne działania z punktu widzenia mieszkańców regionu jakie w sprawie pomysłu konsolidacji bydgoskich szpitali wyraził poseł PSL za zasadne uznaliśmy zapytanie jaki jest pogląd Trzeciej Drogi na tę sprawę.

 

- Nie będę odpowiadał za posła Kurzawę w tej kwestii – odniósł się Ratosław Rataj, po czym głos zabrał lider listy Trzeciej Drogi Norbert Pietrykowski – Oby te dwa szpitale to są dwa szpitale i niech pozostaną oddzielne dlatego, że charakter obu szpitali jest odmienny. Szpital Biziela to przede wszystkim kliniki i leczenie, szpital Jurasza to również do leczenia możemy dodać naukę. One dobrze funkcjonują, niech pozostaną w oddzielnej strukturze funkcjonowania, to funkcjonuje, to daje nam komfort lepszego leczenia.

 

Pietrykowski swoją wypowiedź zakończył wyraźnym stwierdzeniem – Stop likwidacji szpitala Biziela!

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu