Jesteś tutaj: HomeBydgoszczInformacja czy dezinformacja? Na przykładzie tematyki Zachemu

Informacja czy dezinformacja? Na przykładzie tematyki Zachemu

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz środa, 30 sierpień 2023 16:50

Niezależnie czy się z tym zgadzamy to jesteśmy zmuszeni dokładać do finansowania Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, każdy kto płaci w Bydgoszczy podatki musi również partycypować w wydawaniu Bydgoszcz Informuje. Decydenci tłumaczą, że chcą w ten sposób pokazywać nam rzeczywistość, dla naszego dobra. Przyjrzyjmy się zatem jak wyglądał przekaz w TVP Bydgoszcz i Bydgoszcz Informuje w tematyce specustawy dotyczącej terenów zdegradowanych, w tym Zachemu.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału, w którym pokazujemy jak wyglądała debata w parlamencie, ale też jak było to relacjonowane. Chcemy, aby każdy mógł zapoznać się z faktami i ocenić czy jest rzetelnie informowany. Tyle słowem wstępu – poniżej opublikujemy też linki do materiałów źródłowych, aby każdy mógł sobie zweryfikować.

 

 

 


 

Materiały źródłowe:
https://bydgoszczinformuje.pl/pis-odrzucil-poprawki-senatu-w-sejmie-bydgoszcz-bez-zapewnienia-pieniedzy-na-remediacje-bomby-ekologicznej-po-zachemie/

https://bydgoszcz.tvp.pl/71532492/zblizenia-25072023-g-1830


Nasz artykuł:
https://portalkujawski.pl/bydgoszcz/item/25062-specustwa-dotyczaca-zachemu-wroci-do-sejmu-w-senacie-padla-deklaracja-ze-budzet-bydgoszczy-nie-bedzie-placil-za-rekultywacje

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu