Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzopiński: Krajowy Program Kolejowy to dla kujawsko-pomorskiego rzucony ogryzek

Szopiński: Krajowy Program Kolejowy to dla kujawsko-pomorskiego rzucony ogryzek

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 29 sierpień 2023 15:53

Lokalnie kampania wyborcza cały czas się rozkręca, na razie nie pojawiły się w niej jeszcze konkretniejsze tematy, odnotować warto jednak wypowiedź posła Jana Szopińskiego, z ubiegłotygodniowej prezentacji kandydatów Nowej Lewicy, który podniósł temat Krajowego Programu Kolejowego.


- Czy widzieliście jakąś konferencje polityków PiS-u, którzy chwalili się, że 16 sierpnia rząd taki program przyjął? Nie widzieliście, bo rząd ten program przyjął, w którym faktycznie nie ma naszego województwa – w którym jest jedna linia, która była od dawna, z Bydgoszczy do Gdyni – mówił poseł Jan Szopiński - Na tej liście nie ma tras pomiędzy Bydgoszczą – Piłą a Krzyżem, doprowadzenia tam do elektryfikacji, byłoby to połączenie znakomite Bydgoszcz z Wybrzeżem, znakomite połączenie Bydgoszczy z Berlinem. Czy widzieliście państwo na tym dokumencie taką linię przez Gołańcz przez Kcynię? Nie widzieliście, bo tego nie ma. Apelujemy do parlamentarzystów PiS-u, było przedmiotem debaty, aby powiedzieli, że ten program nie satysfakcjonuje mieszkańców województwa. Ten program ma dawać nam szansę, a nie być ogryzkiem, który został rzucony dla mieszkańców województwa.

 

Ze strony PiS odniesienia się do tej sprawy jeszcze nie było, jak na razie ten komitet jest na etapie układania listy wyborczej, która jest owiana dzisiaj atmosferą tajemniczości. Do tematu na pewno jednak będziemy wracać, mówimy bowiem o inwestycjach kolejowych na najbliższą dekadę.

 

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu