Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzeszkadzało jej promowanie szczepień w żłobkach. Teraz pójdzie Trzecią Drogą z Hołownią

Przeszkadzało jej promowanie szczepień w żłobkach. Teraz pójdzie Trzecią Drogą z Hołownią

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 02 wrzesień 2023 00:56

W czerwcu 2019 roku Rada Miasta Bydgoszczy zmieniła regulamin miejskich żłobków, aby dodatkowe punkty otrzymywały dzieci zaszczepione według obowiązującego kalendarza. W ten sposób radni chcieli dać wyraźny sygnał wobec rosnącej tendencji unikania szczepień. Tę uchwałę próbowano później nieskutecznie zablokować.

 

Miesiąc po uchwaleniu uchwały Rady Miasta zaskarżyło ją Stowarzyszenie art. 32 byłego posła Pawła Skuteckiego oraz jego żony (wiceprezes) Klaudii Śmigielskiej-Skuteckiej, złożyli skargę do wojewody licząc, że ten unieważni uchwałę w trybie nadzoru. Wojewoda jednak nic w tej sprawie nie zrobił. Aktywność Skuteckiego z tamtego okresu była dobrze znana, blisko współpracował on wtedy z Justyną Sochą, czyli środowiskami krytykującymi obowiązkowe szczepienia. Późniejsza pandemia COVID-19 pokazała jak negatywne skutki dla zdrowia obywateli wywoływać mogła kampania atakująca szczepienia. Była to najprawdopodobniej jedyna inicjatywa tego stowarzyszenia, które zarejestrowane zostało w maju 2019 roku. Trudno zatem, aby ktoś znalazł się w zarządzie stowarzyszenia nie będąc świadomym jaki jest cel działania stowarzyszenia.

 

W kwietniu bieżącego roku do sądu trafił wniosek o likwidację Stowarzyszenia art 32, co nastąpiło w czerwcu.


Klaudia Śmigielska-Skutecka ma wystartować z 23 miejsca z listy Trzeciej Drogi w okręgu bydgoskim.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu