Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProblemy promu uświadamiają decydentów jak ważna była by budowa mostu pod Solcem Kujawskim

Problemy promu uświadamiają decydentów jak ważna była by budowa mostu pod Solcem Kujawskim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 30 sierpień 2023 07:26
Problemy promu uświadamiają decydentów jak ważna była by budowa mostu pod Solcem Kujawskim Fot: ZDW

Z naszych obserwacji wynika, że liczba dni w których prom łączący Solec Kujawski z Czarnowem pływa jest znacznie mniejsza niż 50%, gdyby od tego wydzielić dni w których przewożone są samochody, to ten wskaźnik będzie jeszcze mniejszy. Za wszystko odpowiada niski stan wód. Nie sposób jednak nie zauważyć, że prom rzadziej pływa niż jest uziemiony stanem Wisły.

Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa temat promu ponownie się pojawił, radny PiS Michał Krzemkowski delikatnie zapytał dlaczego w ubiegłym tygodniu jednego dnia prom nie pływał.

 

Do wypowiedzi radnego postanowił się odnieść radny Jarosław Katulski z Koalicji Obywatelskiej, w którego opinii rząd PiS-u powinien zbudować most w tym miejscu przez Wisłę, a Krzemkowski zamiast pytać, lepiej aby lobbował za mostem.

 

Krzemkowski w odpowiedzi stwierdził, że najpierw Zarząd Województwa powinien złożyć do rządu wniosek mówiący o potrzebie budowy mostu w tym miejscu - Ja bardzo chętnie wesprę jeżeli Zarząd Województwa się o to zwróci - zadeklarował radny Krzemkowski.

Do dyskusji włączył się też radny Roman Jasiakiewicz, który od wielu lat postuluje o budowę tego mostu. Jasiakiewicz oczywiście powtórzył ten postulat.

 

Jak się przyjrzy tym wszystkim wypowiedzią, to okazuje się, że świadomość tego, że prom nie rozwiązuje zbytnio kwestii komunikacyjnej w tym miejscu i konieczna jest budowa mostu, jest spora po obu barykadach sceny politycznej.

 

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

 • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

  Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

  Etykiety: Szlachetna Paczka
 • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

  Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

  Etykiety: smog

Wiadomości z regionu