Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKilka tygodni temu malowali nowe pasy rowerowe. Dzisiaj trzeba myśleć i szukać środków na ponowne prace

Kilka tygodni temu malowali nowe pasy rowerowe. Dzisiaj trzeba myśleć i szukać środków na ponowne prace

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 24 sierpień 2023 06:03

Prace związane z budową kanalizacji deszczowej dały popalić już niemal każdemu bydgoskiemu kierowcy, pracę przy Staszica może nie wywołują aż tak sporych utrudnień w ruchu, to internauci na grupach zarzucają zwyczajne marnotrawstwo, bowiem oddane zaledwie kilka tygodni temu kontrapasy oraz sąsiadujące z nimi linie przy okazji prac wodociągowych zostały tak zniszczone, że będzie trzeba je wykonać na nowo. To marnotrawstwo nie tylko pieniędzy, ale przede wszystkim ludzkiej pracy.

 

Jeden z internautów komentuje, że to tak jakby najpierw kłaść płytki ceramiczne, a potem montować rurę w ścianie. Nie sposób jednak przejść wobec tego bez echa, bo skoro planowano w tym miejscu budowę zbiorników podziemnych, to czy nie można było kontrapasów wymalować kilka tygodni później? Na logikę pytanie wydanie się zasadne, w praktyce to pokazuje jak bardzo koordynacja prac w Bydgoszczy leży, a pomiędzy Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej budującym infrastrukturę rowerową oraz Miejskimi Wodociągami i Kanalizacją wręcz jej nie ma.

 

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

 • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

  Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

 • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

  Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

  Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu