Jesteś tutaj: HomeBydgoszczFirma z Wielenia zbuduje przedszkole w Cielu

Firma z Wielenia zbuduje przedszkole w Cielu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 20 sierpień 2023 16:43

Duże emocje polityczne w gminie Białe Błota budziła kwestia budowy przedszkola w Cielu, o ile wszyscy byli zgodni co do potrzeby jego powstania, to wójt toczył z radnymi spór o jego cenę. 11 sierpnia ostatecznie wykonano jednak wykonawcę, co dla społeczności gminy powinno temat zamknąć.

Pierwszy przetarg na budowę tego przedszkola wójt Dariusz Fundator ogłosił tuż przed wigilią. Na wiosnę poznaliśmy oferty, a te przekraczały ustalony na poziomie 17 mln zł budżet. Wójt próbował radnych przekonać do jego zwiększenia, ostatecznie radni postawili jednak na swoim i pierwszy przetarg został unieważniony. Drugi przetarg wójt ogłosił pod koniec maja, a 11 sierpnia miał on swój finał w postaci wyboru oferty firmy KANROD z Wielunia na kwotę nieco ponad 17,4 mln zł, to o około 350 tys. zł mniej niż najtańsza oferta z pierwszego przetargu, co można uznać za szczęśliwy finał.

 

Jakby nie patrzeć każda ze strony miała w tym sporze trochę racji, bo radnym udało się doprowadzić do ponad 300 tys. oszczędności, wójt natomiast przestrzegał, że nowy przetarg opóźni rozpoczęcie budowy – zamiast wybranego wykonawcy na przełomie kwietnia-maja, nastąpiło to dopiero w sierpniu.

 

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

 • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

  Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

  Etykiety: Szlachetna Paczka
 • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

  Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

  Etykiety: smog

Wiadomości z regionu