Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKiedy zostanie wybrany fachowiec do zarządzania bydgoskim lotniskiem?

Kiedy zostanie wybrany fachowiec do zarządzania bydgoskim lotniskiem?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 19 czerwiec 2023 07:09
Kiedy zostanie wybrany fachowiec do zarządzania bydgoskim lotniskiem? Fot: PLB

Od lipca 2022 roku Portem Lotniczym Bydgoszcz kieruje Edward Hartwich, który jest jednocześnie dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Obie funkcje są niezwykle odpowiedzialne, jak widać Zarząd Województwa nie ma obaw, iż wpłynąć może to niekorzystnie na efektowność, skoro nie może się on skupić całej uwagi jednej z tych instytucji. Edward Hartwich to były wicemarszałek województwa.

 

W październiku Zarząd Województwa wybrał Hartwicha na prezesa lotniska – w okresie od lipca był on jedynie osobą pełniącą obowiązki. Edward Hartwich z branża lotniczą specjalnie nie miał nic wspólnego, poza reprezentowaniem marszałka w Radzie Nadzorczej bydgoskiego lotniska. Ostatnie lata kieruje szpitalem dziecięcym w Bydgoszczy, jednak branża medyczna i lotnicza to zupełnie inne światy. Wówczas jednak w samej koalicji rządzącej były oczekiwania, aby przeprowadzić konkurs i wybrać fachowca, który ożywiłby bydgoskie lotnisko. Taki pogląd wyrażał wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łukasz Krupa. Marszałek Piotr Całbecki odpowiadając na pytania Krupy stwierdził, że jest to sytuacja przejściowa i Hartwich będzie kierował lotniskiem do czasu rozstrzygnięcia konkursu na nowego prezesa.

 

Ta zapowiedź padła w październiku, mamy już czerwiec, a nawet nie rozpisano konkursu na funkcję prezesa lotniska. Temat natomiast medialnie ucichł, więc można odnieść wrażenie, że z konkursu na prezesa zrezygnowano ,,poprzez zasiedzenie”.

 

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu