Jesteś tutaj: HomeBydgoszczParking powoli zarasta, ale nie ma pomysłu, aby oddać go mieszkańcom

Parking powoli zarasta, ale nie ma pomysłu, aby oddać go mieszkańcom

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 06 czerwiec 2023 14:58

Parking Park&Ride przy Węźle Zachodnim zaczyna zarastać, co wyraźnie pokazuje, że wykorzystywany jest w znikomym stopniu. W niedzielę i święta mógłby być zapełniony, bowiem mieści się tuż przy kościele parafialnym, wokół którego co parkuje sporo samochodów – nikt nie będzie jednak płacił ponad 6 zł za godzinę parkowania na Mszy.

Tak sytuacja wygląda właściwie od jesieni, gdy zamknięto szlaban przy wjeździe na parking. Zmieniło się jedynie to, że proboszcz postanowił uporządkować parkowanie, wyznaczając miejsca oraz ustalając kierunek ruchu, nie jest to oczywiście optymalne rozwiązanie, ale ludzie do tego już przywykli. Zebrano co prawda petycję podpisaną przez ponad 500 osób w celu udostępnienia parkingu na niedzielę i święta bezpłatnie, ale ratusz się na to nie zgodził.

 

 

Z powodu nikłego zainteresowania radni od kwietnia wprowadzili bilety okresowe, one jednak specjalnie za dużo nie zmieniły, a przynajmniej na Węźle Zachodnim. Od tego momentu ze strony drogowców nie wyszły jednak żadne inicjatywy w celu złagodzenia taryf.

 

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

 • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

  Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

 • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

  Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

  Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu