Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTo już ostatnie godziny, aby zgłosić projekt do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

To już ostatnie godziny, aby zgłosić projekt do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 05 czerwiec 2023 11:14

W przyszłym roku w budżecie Bydgoszczy kwota 16 mln zł zostanie rozdysponowana na projekty w ramach tegorocznego Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie mieszkańców – czyli najważniejszy moment – odbędzie się pod koniec roku, dobiega końca jednak etap zgłaszania projektów – można to zrobić do wtorku (6 czerwca) godziny 12:00.


Z większym rozmachem BBO funkcjonuje w Bydgoszczy od wielu lat, co roku z tego programu rewitalizowane są kolejne tereny zielone, powstają nowe place zabaw, mieszkańcy wskazują też na potrzebę realizacji kolejnych etapów upiększania obszaru nad Kanałem Bydgoskim. Dodatkowo BBO to także różnego rodzaju imprezy organizowane dla mieszkańców – zazwyczaj w okresie letnim.


Do tej pory zgłoszono ponad 450 projektów na tegoroczną edycję. Do wtorku godziny 12:00 jest jeszcze czas. Projekt można zgłosić: www.bydgoszcz.pl/bbo

 

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

 • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

  Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

 • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

  Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

  Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu