Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz z najtańszymi mieszkaniami z dużych miast. To jednak niekoniecznie musi być makroekonomicznie pozytywne

Bydgoszcz z najtańszymi mieszkaniami z dużych miast. To jednak niekoniecznie musi być makroekonomicznie pozytywne

Napisane przez  Ł.R. / Newseria Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 06 czerwiec 2023 06:36

Eksperci rankomat.pl przygotowali analizę cen mieszkań na rynku wtórnym, porównując dane z końca 2022 roku ze stawkami na koniec I kwartału 2023 roku. W oparciu o nie stworzyli nieruchomościową prognozę pogody dla miast wojewódzkich i całych województw – na jednym biegunie znalazły się miasta takie jak Warszawa, Gdańsk i Kraków, gdzie przekroczona została granica 10 tys. zł za metr kwadratowy, na drugim Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski i Bydgoszcz.


Za wymienionymi trzema miastami zmierza Poznań, który zbliża się do granicy symbolicznej 10 tys. zł, a tuż pod pułapem 9 tys. zł za metr kwadratowy Rzeszów, Lublin i Szczecin.

 

Rzeszów i Lublin to miasta o populacji mniejszej od Bydgoszczy. Bydgoszcz obok stolic Lubuskiego cechuje się cenami poniżej 7 tys. zł za metr kwadratowy.

 

To dobrze, albo źle w zależności jak patrzymy

Z punktu widzenia konsumenta niższe ceny powinny cieszyć, taniej można nabyć większe metrażowo mieszkanie. Gorzej wygląda to już jednak z perspektywy makroekonomicznej, jak słyszymy od osób, które zajmują się zawodowo obrotem nieruchomościami niskie ceny często wynikają z braku popytu. Są firmy w Bydgoszczy, które cieszyć muszą się z jednej transakcji w miesiącu.

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu