Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBłaszczak: Wszystkie informacje publiczne jakie można było w tej sprawie powiedzieć przedstawiłem

Błaszczak: Wszystkie informacje publiczne jakie można było w tej sprawie powiedzieć przedstawiłem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 01 czerwiec 2023 17:58

Awanturą polityczną zakończyła się w czwartek dyskusja w Sejmie o rosyjskiej rakiecie, która najprawdopodobniej w grudniu trafiła pod Bydgoszczą, najprawdopodobniej bo odnaleziona została dopiero pod koniec kwietnia przez przypadkową osobę. Pomimo upływu ponad miesiąca o tej sprawie za dużo nie wiemy, w czwartek temat poruszali posłowie opozycji w ramach informacji bieżącej w Sejmie.

Wnioskodawców reprezentował poseł Cezary Tomczyk z Koalicji Obywatelskiej. Parlamentarzysta, który kierował pod adresem rządu, a w szczególności ministra Mairusza Błaszczaka szereg zarzutów – O tym, że spadła na terytorium Polski nie wie polski premier, nie wie polski prezydent. Rakiety przez 5 miesięcy nie szuka nikt, po 5 miesiąca znajduje ją przypadkowo jadąca na koniu.

 

Zdaniem posła Tomaczyka – Dzisiaj trzeba postawić jasną tezę, że wy utajniliście kwestię upadku rakiety pod Bydgoszczą po to, aby chronić Kaczyńskiego.

 

- Mnie zaskoczyło, że domagają się przedstawienia klauzulowanych informacji na otwartym posiedzeniu Sejmu. Być może to po prostu głupota, a być może celowe działanie, aby dostarczyć Putinowi newralgiczne informacje dotyczące naszego systemu bezpieczeństwa. Chce podkreślić, że wszystkie informacje, które można było powiedzieć w tej sprawie, przedstawiłem na konferencji 11 maja tego roku- mówił minister Mariusz Błaszczak.

 

Dalsza część wystąpienia ministra to już atak na rządy dzisiejszej opozycji – Wykorzystam swoje wystąpienie, aby powiedzieć Polakom jakie było wasze podejście do kwestii bezpieczeństwa.

 

- Odpowiadaj na pytania – rozlega się głos z sali. Minister Błaszczak kontynuuje jednak swoje wystąpienie o rządach koalicji PO – PSL.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu