Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Bydgoszczy gościł wicemer Krzemieńczuka. Lokalne media wypominają mu podróże

W Bydgoszczy gościł wicemer Krzemieńczuka. Lokalne media wypominają mu podróże

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 03 czerwiec 2023 00:31
Protsenko ubrany na czerwono Protsenko ubrany na czerwono

W środę 24 maja w bydgoskim ratuszu, gdy miała miejsce sesja Rady Miasta Bydgoszczy, gościł wicemer Krzemieńczuka, miasta partnerskiego Bydgoszczy Ruslan Protsenko – odbyło się oficjalne spotkanie przedstawicieli prezydenta, Metropolii Bydgoszcz, obecny był też bydgoski radny. Z racji, że było to oficjalne spotkanie pojawiły się w mediach społecznościowych zdjęcia, ale nikt specjalnie tego nie rozgłaszał. Sprawa budzi już jednak większe emocje w samym Krzemieńczuku.

Portal KG.ua z Krzemieńczuka wypomina ukraińskiemu politykowi, że ten szuka pretekstów, aby przyjeżdżać do Polski, bo tutaj od momentu wybuchu wojny przebywa jego rodzina. Dla Prostenko była to pierwsza oficjalna wizyta w Bydgoszczy, choć jak przeglądamy serwisy innych polskich miast, to bywa faktycznie często w Polsce.

 

Ukraiński portal wypomina mu nawet niezbyt oficjalny ubiór na zdjęciach z bydgoskiego ratusza, gdy polscy uczestnicy spotkania zachowali bardziej formalny styl.

 

Z perspektywy Bydgoszczy raczej nie ma sensu oceniania tej sprawy, ale samo pojawienie się tematu w mediach pokazuje, że w Krzemieńczuku widoczna jest kontrola społeczna władzy przez media.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu