Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMinisterstwo Kultury jednak wspomoże tegoroczny Festiwal Prapremier

Ministerstwo Kultury jednak wspomoże tegoroczny Festiwal Prapremier

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 02 czerwiec 2023 07:10

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa po analizie odwołań postanowiło przekazać 100 tys. zł na wsparcie Festiwalu Prapremier, które zorganizuje Teatr Polski w Bydgoszczy. Prapremiery to marka budowana od wielu lat, choć niemal co roku jesteśmy świadkami dyskusji o dotacji rządowej. W latach, gdy resort kultury nie daje wsparcia, festiwal organizowany jest głównie dzięki środkom Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Bydgoszczy.

Pierwotnie w tym roku Prapremiery znalazły się poza listą projektów z przyznanym dofinansowaniem, z tego powodu pod koniec marca Rada Miasta Bydgoszczy wystosowała do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa nawet apel. Po rozpatrzeniu odwołań ministerstwo przyznało 100 tys. zł, co jest mimo wszystko jedną z wyższych kwot dofinansowań w konkursie dla teatrów (choć są projekty z ponad 200 tys. dofinansowaniem).

 

Dofinansowania nie otrzymał też najmłodszy bydgoski Teatr Kameralny, który wnioskował o mniejsze kwoty. Teatr Kameralny również się odwołał, ale w jego przypadku ministerstwo podtrzymało negatywną ocenę.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu