Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJutro rusza kolejna edycja rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Jutro rusza kolejna edycja rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 31 maj 2023 12:26
Jutro rusza kolejna edycja rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski Fot: UMB

1 czerwca wystartuje piąta rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, trzy razy ten laur przypadł Nowej Soli, przed rokiem triumfowała Biała Podlaska, być może w tym roku uda się Metropolii Bydgoszcz, bowiem Bydgoszcz wraz z sąsiadami przystępuje do tej rywalizacji jako cały obszar metropolitalny. Co jest tutaj istotne – rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski to pomysł bydgoski.

- Cieszę się, że ta nasza akcja tutaj w Bydgoszczy zapoczątkowana, co roku staje się coraz większa – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski - To nie jest przede wszystkim rywalizacja, ale propagowanie zdrowego trybu życiu oraz korzystania z rowerów.


Pomysł zorganizowania tego typu ogólnopolskiej rywalizacji zrodził się w Bydgoszczy, rolę koordynatora przyjął bydgoski ratusz, który zlecił wykonanie aplikacji i pełni nadzór nad rywalizacją. Żeby wziąć w niej udział wystarczy pobrać aplikację ,,Aktywne miasta”, która jest dostępna bezpłatnie na telefony z Androidem i systemem Apple. Aplikacja podczas naszych aktywności będzie zliczać przejechany dystans.

 

W tym roku rywalizacja zapowiada się rekordowa, bowiem przystępują do niego 62 miasta prezydenckie, niektóre razem z obszarem metropolitalnym. Tegoroczną nowością jest rywalizacja też pomiędzy gminami, które nie zaliczają się do miast prezydenckich – takich samorządów przystąpi 90.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu