Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW sobotę w ciągu kilku minut stracili cały dobytek. UKW zachęca do pomocy pogorzelcom

W sobotę w ciągu kilku minut stracili cały dobytek. UKW zachęca do pomocy pogorzelcom

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 31 maj 2023 06:58
W sobotę w ciągu kilku minut stracili cały dobytek. UKW zachęca do pomocy pogorzelcom Fot: OSP Sucha

W sobotę 27 maja w Suchej, na terenie gminy Lubiewo zapalił się drewniany dom, w pierwszej kolejności do akcji gaśniczej przystąpili strażacy z okolicznych OSP, później pojawiła się też PSP z Tucholi. Straty są ogromne – jak informuje na swojej stronie OSP Sucha. Poszkodowana jest rodzina pracownika Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, uczelnia zachęca do solidarności.

Pracujący na UKW Rafał Jurkiewicz został lekko poparzony, na nikt z jego bliskich nie ucierpiał. Pięcioosobowa rodzina znalazła się jednak w bardzo trudnym położeniu.

 

Najłatwiej pomóc wpłacając pieniądze, nawet symboliczna kwotę na portalu Pomagam pod linkiem: https://pomagam.pl/wrrw6n?fbclid=IwAR1Z24nO8P0VAXPDNOe3DqgHSaivbyl4Uvhsv0Qd_czJkBLr1NlclUvtt84

W ciągu kilku dni udało się zebrać ponad 40 tys. zł, ale potrzeby związane z odbudową domu są znacznie większe.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu