Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPowstało stowarzyszenie wspierające Muzeum Okręgowe. Zbierają na wyjątkowy dar

Powstało stowarzyszenie wspierające Muzeum Okręgowe. Zbierają na wyjątkowy dar

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 maj 2023 16:14

ProLeonia to młoda inicjatywa, która powstała wokół Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego. Z inicjatywy studenta Jakuba Nierebińskiego, który jest jednocześnie pracownikiem muzeum, powstało niedawno stowarzyszenie, które zamierza skupiać się na poszukiwaniu nowych eksponatów, które trafiały by do zbiorów muzeum.

 

W tym roku Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego obchodzi swoje 100-lecie istnienia – Głównym celem stowarzyszenia ProLeonia jest tworzenie społeczności zaangażowanej w życie muzeum oraz zbieranie nowych nabytków dla muzeum – mówi o inicjatywie Jakub Nierebiński. Stowarzyszenie jest otwarte także na osoby, które nie są związane bezpośrednio z Muzeum Okręgowym, ale chciałyby się zaangażować w jego rozwój.

 

Stowarzyszenie prowadzi w internecie zbiórkę pieniędzy na prezent dla Muzeum na 100-lecie – Żeby skupić od społeczeństwa dar w formie prezentu, nie mamy sprecyzowanego co by to mogło być. Rozmowy się toczą i będą zależały od ile pieniędzy uda nam się zebrać – wyjaśnia Nierebiński.

 

Zbiórka odbywa się na portalu Zrzutka.pl pod linkiem: https://zrzutka.pl/mmg9rr

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu