Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMarszałek nie zraża się i rozważa budowę drugiego promu

Marszałek nie zraża się i rozważa budowę drugiego promu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 29 maj 2023 10:38
Marszałek nie zraża się i rozważa budowę drugiego promu Fot: ZDW

Przed dwoma tygodniami doszło do awarii promu pomiędzy Solcem Kujawskim i Czarnowem, w rezultacie pasażerowie musieli zostać ewakuowani, a kierowcy stracili dostęp do swoich pojazdów na kilka godzin - Prom z winy operatora utracił sterowność, zadziałały systemy cumownicze - odcina się od odpowiedzialności za ten incydent marszałek Piotr Całbecki.

 

Wyjaśnień wobec tego incydentu na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa domagali się radni zarówno opozycji - Michał Krzemkowski PiS oraz koalicji - Jarosław Katulski z KO. 

 

Marszałek Piotr Całbecki podkreślał, że obecnie trwa czteromiesięczny okres testów, w którym województwo ani jego mieszkańcy nie ponoszą kosztów korzystania z promu - My na razie za to nie odpowiadamy - wyjaśniał Całbecki.

 

Marszałek ocenił, że zainteresowanie promem w pierwszych tygodniach jest tak duże, że szacuje się, iż nie będzie on generował dla województwa dużych kosztów. Z tego też powodu marszałka rozważa budowę w przyszłości drugiej jednostki promowej, aby przewozów było więcej. 

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu