Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKrajowa 10-tka to droga śmierci przede wszystkim z winy kierowców

Krajowa 10-tka to droga śmierci przede wszystkim z winy kierowców

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 28 maj 2023 16:42
Krajowa 10-tka to droga śmierci przede wszystkim z winy kierowców Materiał operacyjny policji

Wkrótce powinna rozpocząć się budowa odcinka Bydgoszcz-Toruń drogi ekspresowej S-10, o tę drogę zabiegają parlamentarzyści chociażby z tego powodu, że dochodzi na niej często do wypadków, w których giną ludzie – można by tutaj podać sporo przykładów. Trzeba jednak też pamiętać, że sporą winę za to ponoszą kierowcy.

 

W ubiegłym tygodniu policjanci z drogówki obserwowali fragment drogi krajowej nr 10 z drona, sprawdzając czy kierowcy stosują się do podwójnej ciągłej linii, która oznacza bezwzględny zakaz wyprzedzania. Wypaleniska to bardzo niebezpieczny odcinek, ale jak się okazuje nie brakowało kierowców, którzy wykonywali ryzykowne manewry, szczególnie skorzy do łamania przepisów byli motocykliści.

 

W tym wypadku musiały posypać się surowe kary.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu