Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKomisja z udziałem ministra obrony narodowej zakończyła się awanturą polityczną. Miano dyskutować o rakiecie pod Bydgoszczą

Komisja z udziałem ministra obrony narodowej zakończyła się awanturą polityczną. Miano dyskutować o rakiecie pod Bydgoszczą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 28 maj 2023 00:30

W czwartek obradowała sejmowa Komisja Obrony Narodowej w obecności szefa MON Mariusza Błaszczaka, jej dokładny przebieg nie jest znany, bowiem obrady były utajnione z uwagi na poruszanie drażliwych dla bezpieczeństwa państwa tematów. Chodzi o incydent z rakietą, która wylądowała kilkanaście kilometrów od Bydgoszczy, mogąca przenosić ładunki atomowe.

Co działo się na sali posiedzeń nie mogliśmy zobaczyć, natomiast możemy zapoznać się z komentarzami jej uczestników, a te pokazują, że parlamentarzyści mocno się pokłócili i ostatecznie dyskusji o tym jak rosyjski pocisk znalazł się pod Bydgoszczą nie było.

 

- Posłowie PO zapowiedzieli złożenie wniosku o moją dymisję przed wysłuchaniem wyjaśnień. W związku z tym zdecydowałem poinformować komisję, że nie przedstawię wyjaśnień na posiedzeniu – poinformował na Twitterze minister Mariusz Błaszczak.

 

- Minister Obrony Narodowej czmychnął z połączonych komisji ON i SS. Nawet w trybie niejawnym i bez obecności generałów nie miał nic do powiedzenia.- tak z kolei relacjonuje posiedzenie poseł Andrzej Rozenek z PPS.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu