Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOd kilku dni możemy spacerować po nowym fragmencie bulwarów

Od kilku dni możemy spacerować po nowym fragmencie bulwarów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 25 maj 2023 13:47
Od kilku dni możemy spacerować po nowym fragmencie bulwarów Fot: UMB

Prawie końca dobiegła rewitalizacja liczącego około 270 metrów bulwaru nad Brdą od Mostu Bernardyńskiego do ulicy Uroczej. Wykonawca wykonuje co prawda jeszcze ostatnie poprawki, ale bulwar jest już formalnie odebrany, a co najważniejsze – udostępniony spacerującym.

- Oddajemy do użytku kolejne estetyczne i bezpieczne miejsce w Salonie Bydgoszczy – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. - To jedno z zadań, które bydgoszczanie w czasie wielu spotkań i konsultacji uznawali za priorytet. Wpisuje się też w nasz pomysł na zwrot ku wodzie, który jest doceniany w ogólnopolskich konkursach. Przed nami szereg kolejnych zadań urzeczywistniających tę ideę. W tym roku bydgoszczanie skorzystają też z terenów sportowo-rekreacyjnych nad Wisłą w Starym Fordonie. Przygotowujemy się do rewitalizacji kolejnego odcinka bulwaru, budowy kąpieliska w sąsiedztwie hal sportowych oraz jeszcze lepszego zagospodarowania terenów rekreacyjnych nad brzegami Kanału Bydgoskiego.

 

Pod mostem Bernardyńskim wykonano wspólną ścieżkę pieszo-rowerową. Przy dawnej przystani wioślarskiej zbudowano nową szerszą kładką. Droga rowerowa pomiędzy kładką i ul. Uroczą została rozdzielona od bulwaru pasem zieleni urządzonej. W ramach zadania powstało też miejsce do cumowania małych jednostek na wysokości szpitala, parking dla rowerów oraz taras widokowy. W ramach zadania zasadzono nowe drzewa, krzewy i byliny. W ramach kontraktu zlokalizowano też ławeczki i kosze na śmieci.

 

 

Koszt inwestycji to 8,4 mln zł, z czego 4,7 mln zł udało się pozyskać z Unii Europejskiej. Ratusz chce kontynuować rewitalizację dalej na wschód, na co pozyskano z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych 30 mln zł, nie udało się jednak wyłonić do tej pory wykonawcy, który zrealizowałby to w rozsądnej cenie – dotychczas w przetargach pojawiały się ceny ponad trzykrotnie wyższe od tego budżetu.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu