Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOd kilku dni możemy spacerować po nowym fragmencie bulwarów

Od kilku dni możemy spacerować po nowym fragmencie bulwarów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 25 maj 2023 13:47
Od kilku dni możemy spacerować po nowym fragmencie bulwarów Fot: UMB

Prawie końca dobiegła rewitalizacja liczącego około 270 metrów bulwaru nad Brdą od Mostu Bernardyńskiego do ulicy Uroczej. Wykonawca wykonuje co prawda jeszcze ostatnie poprawki, ale bulwar jest już formalnie odebrany, a co najważniejsze – udostępniony spacerującym.

- Oddajemy do użytku kolejne estetyczne i bezpieczne miejsce w Salonie Bydgoszczy – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. - To jedno z zadań, które bydgoszczanie w czasie wielu spotkań i konsultacji uznawali za priorytet. Wpisuje się też w nasz pomysł na zwrot ku wodzie, który jest doceniany w ogólnopolskich konkursach. Przed nami szereg kolejnych zadań urzeczywistniających tę ideę. W tym roku bydgoszczanie skorzystają też z terenów sportowo-rekreacyjnych nad Wisłą w Starym Fordonie. Przygotowujemy się do rewitalizacji kolejnego odcinka bulwaru, budowy kąpieliska w sąsiedztwie hal sportowych oraz jeszcze lepszego zagospodarowania terenów rekreacyjnych nad brzegami Kanału Bydgoskiego.

 

Pod mostem Bernardyńskim wykonano wspólną ścieżkę pieszo-rowerową. Przy dawnej przystani wioślarskiej zbudowano nową szerszą kładką. Droga rowerowa pomiędzy kładką i ul. Uroczą została rozdzielona od bulwaru pasem zieleni urządzonej. W ramach zadania powstało też miejsce do cumowania małych jednostek na wysokości szpitala, parking dla rowerów oraz taras widokowy. W ramach zadania zasadzono nowe drzewa, krzewy i byliny. W ramach kontraktu zlokalizowano też ławeczki i kosze na śmieci.

 

 

Koszt inwestycji to 8,4 mln zł, z czego 4,7 mln zł udało się pozyskać z Unii Europejskiej. Ratusz chce kontynuować rewitalizację dalej na wschód, na co pozyskano z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych 30 mln zł, nie udało się jednak wyłonić do tej pory wykonawcy, który zrealizowałby to w rozsądnej cenie – dotychczas w przetargach pojawiały się ceny ponad trzykrotnie wyższe od tego budżetu.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Sikorski dystansuje się od możliwości zostania unijnym komisarzem

  Od wyborów europejskich minął już ponad tydzień – w Unii Europejskiej rozpoczęły się układanki nowego rozdania w Komisji Europejskiej, od wielu tygodni w spekulacjach pojawia się nazwisko Radosława Sikorskiego, obecnie szefa polskiej dyplomacji. Sikorski miałby odpowiadać za sprawy obrony lub unijną dyplomację. Polityk i premier Donald Tusk w poniedziałek od tego się zdystansowali.

  Etykiety: Radosław Sikorski
 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

Wiadomości z regionu