Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUlica, która powstanie naprzeciwko Opery Nova ma żyć

Ulica, która powstanie naprzeciwko Opery Nova ma żyć

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 25 maj 2023 06:57
Ulica, która powstanie naprzeciwko Opery Nova ma żyć Wizualizacja

AWZ Deweloper, które buduje naprzeciwko Opery Nova osiedle nazywane ,,Nowym Portem”, a także po zachodniej stronie sąsiadując z Kanałem Bydgoskim, wypracowała z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej koncepcję budowy ulicy, która rozdzieli budowane budynki mieszkalne, jednocześnie łącząc ulicę Focha z ulicą Obrońców Bydgoszczy. Koncepcja ta zakłada, że będzie to ulica tętniąca życiem, bowiem kondygnacja parterowa ma być dedykowana usługom, w tym gastronomii.

Na blisko 2-hektarowej działce naprzeciwko Opery Nova trwa budowa Nowego Portu. W ramach inwestycji powstają apartamenty, biura, usługi i strefa gastronomii. W ramach tej inwestycji powstanie też wspomniana ulica, która ma być ulicą otwartą na innych mieszkańców, nie będzie to zatem wewnętrzna droga tego osiedla.

 

AWZ Deweloper we współpracy z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wypracował koncepcję, według której ta nowa przestrzeń ma być jak najbardziej przyjazna dla mieszkańców miasta. Zaproponowano tu wiele rozwiązań służących pieszym i rowerzystom, w tym szerokie chodniki spacerowe, uspokojenie ruchu samochodowego, wyniesienie przejść dla pieszych, nawierzchnie o podwyższonym standardzie, a także bardzo bogate nasadzenia drzew, krzewów i bylin. Mocnym akcentem alei ma być szpaler okazałych platanów. Ulicę zwieńczy od strony ul. Focha i Opery Nova plac wejściowy. Aleja jest wzorowana na ulicach handlowych europejskich miast, będzie przestrzenią na butiki, kawiarnie i eleganckie punkty usługowe – informuje inwestor. Więcej pokazać mogą wizualizacje.

 

 

 

- Dla nowej alei chcieliśmy zaproponować nazwę z jednej strony nawiązującą do historii i tożsamości miasta od zawsze związanego z rzeką, z drugiej zaś spójną z nowym kwartałem Śródmieścia i miejscem, w którym ona powstaje. – mówi Anna Wydrzyńska, Wiceprezes Zarządu AWZ Deweloper.

 

Ze strony inwestora trafił też do prezydenta wniosek, aby nazwać ulicę, która wkrótce powstanie ,,Nad Portem”. Decyzję w tej sprawie będą musieli podjąć radni.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu