Jesteś tutaj: HomeBydgoszczŚrodowisko kamrackie się rozpada – w tle zarzuty o defraudacje pieniędzy

Środowisko kamrackie się rozpada – w tle zarzuty o defraudacje pieniędzy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 23 maj 2023 00:37
Środowisko kamrackie się rozpada – w tle zarzuty o defraudacje pieniędzy Fot: Bogusław Białas

Środowiska tzw. kamratów odpowiadały w ostatnich miesiącach za kilka naruszeń porządku publicznego w Bydgoszczy, w tym do medialnych incydentów, gdy grożono parlamentarzystom śmiercią na Starym Rynku, czy doszło do szczucia na Ukraińców wychodzących z bydgoskiej cerkwi prawosławnej. Ostatnie dni niosą jednak wyraźny rozpad tej formacji.

 

Za liderów ogólnopolskich ruchu można uznać Wojciecha O. i Marcina O., którzy skupili ten ruch poprzez swoje patostreamy prowadzone w internecie. Oboje niedawno zostali za zachowania w Bydgoszczy skazani przez bydgoski Sąd Okręgowy w pierwszej instancji na bezwzględną karę pozbawienia wolności. W toku jest jednak jeszcze szereg innych spraw karnych, stąd też może ich czekać dłuższa odsiadka.

 

Grupy karmackie tworzyły ogólnopolski ruch w ramach tzw. rady kamrackiej, ostatnie dni to jednak deklaracje zaprzestania takiej współpracy przez kolejne grupy, w tym Bydgoskie Kamractwo Rodaków.

 

Poszło o pieniądze

Prorosyjski aktywista Eugeniusz Sendecki w mediach społecznościowych poinformował, że na budowanie formacji kamrackiej przekazano 4 mln zł, które w większości ,,do ręki” otrzymywali Wojciech O. i Marcin O., Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opublikował nawet nagranie jak Sendecki wręcza Marcinowi O. pieniądze. W tym miejscu nasuwa się pytanie skąd te pieniądze pochodziły, czy nie miały związku z Federacją Rosyjską lub białoruskimi służbami, bowiem Sendecki często pojawia się obok rosyjskiego ambasadora.

 

Ta informacja – jak można zauważyć wywołała w środowiskach kamrackich sporą dyskusję, niektóre osoby publicznie publikują nagrania, w których swoim dawnym liderom wprost wypominają defraudację i przeznaczenie tych pieniędzy na luksusowe zakupy. Praktycznie widzimy jednak w ostatnich dniach, że środowisko się rozpada. Jeszcze niedawno były plany założenia partii politycznej, co dzisiaj wydaje się już znacznie mniej prawdopodobne.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu