Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzef Solidarności uważa, że płaca minimalna w przyszłym roku powinna wynosić przynajmniej 4250 zł brutto

Szef Solidarności uważa, że płaca minimalna w przyszłym roku powinna wynosić przynajmniej 4250 zł brutto

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 19 maj 2023 19:05

W piątek z delegatami z Regionu Bydgoskiego NSZZ Solidarność spotkał się przewodniczący Komisji Krajowej Piotr Duda, spotkanie odbyło się w historycznej sali bydgoskiego MZK, dotyczyło w głównej mierze dyskusji o sytuacji społeczno-gospodarczej w Polsce. Przy okazji dyskutowano też o trwającym w Solidarnoście procesie wyborczym na różnych szczeblach władz związkowych.

- Problemem jeżeli chodzi o sytuację społeczną i gospodarczą jest wysoka inflacja, wszyscy o tym wiemy, obserwujemy wszystkie wskaźniki i mamy nadzieję, że ta inflacja będzie spadać, a w przyszłym roku będzie jednocyfrowa – przynajmniej tak to ocenia rząd – mówi w rozmowie z nami przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda - Dyskutujemy na temat przyszłorocznej płacy minimalnej, bo to jest dla nas bardzo ważne, z informacji jakie do nas docierają, ale także naszych wniosków oraz przeanalizowania wskaźników makro ekonomicznych wychodzi, że płaca minimalna w przyszłym roku nie powinna być mniejsza niż 4250 zł – zobaczymy co dalej podczas negocjacji z rządem. Przypomnę, że to nie tylko wskaźniki, ale też ten czynnik społeczny jest ważny w kwestii minimalnego wynagrodzenia.


Przed organizacjami związkowymi dopiero jednak etap negocjacji z rządem. Duda przyznaje, że jest też problem z płacami w budżetówce, którym zajmują się organizacje związkowe, ale jednocześnie ubolewa, że uzwiązkowienie w budżetówce wynosi zaledwie 5-8% przez zabieganie o interesy tych pracowników jest znacznie trudniejsze.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu