Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBezrobocie w Bydgoszczy ponownie z tendencją spadkową

Bezrobocie w Bydgoszczy ponownie z tendencją spadkową

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 21 maj 2023 17:42
Bezrobocie w Bydgoszczy ponownie z tendencją spadkową Fot: Bartosz Bieliński

Na koniec kwietnia według Powiatowego Urzędu Pracy bezrobocie w Bydgoszczy wyniosło 2,3% (przy średniej powyżej 5,4% dla Polski), to jeszcze nie historyczny wynik jaki odnotowaliśmy kilka miesięcy temu, ale widać iż wraz z sezonowością liczba zarejestrowanych bezrobotnych zaczyna spadać.

Na koniec kwietnia mieliśmy w Bydgoszczy zarejestrowanych 3.870 bezrobotnych, to o 86 mniej niż na koniec marca. Patrząc na praktykę z poprzednich lat, przed nami kilkumiesięczna tendencja, gdy bezrobotnych będzie ubywać, więc jest prawdopodobieństwo, że w okolicach wakacji wrócimy do historycznie niskiego poziomu na poziomie 2,1%.

 

W ubiegłym roku tendencja spadkowa utrzymała się aż do października, natomiast od tego miesiąca do końca lutego mieliśmy tendencje wzrostową, przy czym łącznie przez ten okres przybyć mogło mniej niż 0,5 tys. bezrobotnych, nie jest to zatem specjalnie wiele i istnieje duże prawdopodobieństwo, że uda się w tym roku uzyskać historycznie niski wynik.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu