Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUKW rozpoczyna współpracę z Wojskami Obrony Terytorialnej

UKW rozpoczyna współpracę z Wojskami Obrony Terytorialnej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 20 maj 2023 10:03
UKW rozpoczyna współpracę z Wojskami Obrony Terytorialnej Fot: UKW

Dokładniej chodzi o Wydział Nauk o Polityce i Administracji UKW i 8. Kujawsko-Pomorską Brygadę Obrony Terytorialnej. Celem współpracy jest m.in. popularyzacja służby wojskowej oraz postaw patriotycznych. Współpraca z uniwersytetem miałaby też służyć w budowaniu społecznego zaplecza dla WOT.


- Podpisanie umowy o współpracy z 8. Kujawsko-Pomorską Brygadą Obrony Terytorialnej jest dla naszego Wydziału ważnym wydarzeniem. Jako naukowcy gotowi jesteśmy aktywnie wspierać wszelkie działania służące podniesieniu bezpieczeństwa państwa. Traktujemy to jako element misji publicznej. Cieszymy się, że wyniki naszych analiz spotykają się z uznaniem przedstawicieli ważnych instytucji i jednostek wojskowych. Jesteśmy przekonani, że umowa przełoży się także na udoskonalenie oferty kształcenia na kierunkach Bezpieczeństwo

narodowe (I stopień) i Zarządzanie bezpieczeństwem narodowym (II stopień). W realiach współczesnych zagrożeń taka współpraca jest wyrazem nie tylko naszej odpowiedzialności, ale i wrażliwości na oczekiwania studentów - powiedział Dziekan Wydziału Nauk o Polityce i Administracji, dr hab. Artur Laska, prof. uczelni.

 

Elementem współpracy ma być też organizowanie wspólnych wydarzeń, w tym o charakterze szkoleniowym.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu