Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW TOP100 najlepszych pracodawców w Polsce, tylko dwóch z kujawsko-pomorskiego. W drugiej setce nie więcej

W TOP100 najlepszych pracodawców w Polsce, tylko dwóch z kujawsko-pomorskiego. W drugiej setce nie więcej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 18 maj 2023 00:14

Poland’s Best Employers 2023 to ranking najlepszych pracodawców w Polsce opracowany przez ,,Forbes” i firmę Statista przedstawiający 300 najlepszych pracodawców. Wyróżnionym firmom z Bydgoszczy i z regionu oczywiście należą się gratulacje, tylko problem, że jest ich niewiele.

12 podmiotów na 300, z czego aż 8 w 3-ciej setce to na pewno nie robi wrażenia, pokazując w pewnym sensie, że pod względem potencjału ekonomicznego nasz region nie zalicza się do orłów. Ranking obejmuje podmioty zatrudniające przynajmniej 250 pracowników.

 

Najlepiej wypada z regionu firma budowlana Alstal, która od pewnego czasu ma główną siedzibę w Bydgoszczy, zajmuje ona 60 lokatę w kraju. Na 90 miejscu mamy sieć handlową Lewiatan, która obecna jest w różnych częściach kujawsko-pomorskiego, a główną siedzibę ma we Włocławku.

 

W drugiej setce na 106 miejscu znajduje się Cukiernia Sowa, czyli kolejny podmiot zwiazany głównie z Bydgoszczą. Dalej mamy na 113 miejscu agencję ochrony Inter Security z główną siedzibą w Bydgoszczy.

 

Przechodzimy do trzeciej setki, tutaj na 224 miejscu znajduje się Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Kolejne firmy w zestawieniu to Wika Polska z okolic Włocławka, agencja ochrony MSU z Bydgoszczy dokładnie na 250 miejscu, toruński Apator, toruńska Neuca, Janipol Meble z Janikowa, AIC z Włocławka i Mondi ze Świecia. Dla każdej z tych firm obecność w tym zestawieniu to wyróżnienie, ale jak na województwo, w którym mieszka średnio co 18-ty obywatel Polski to nie jest za wiele. Co widzimy, że na najwyższych miejscach w zestawieniu z kujawsko-pomorskiego znajdują się podmioty z Bydgoszczy, co też pokazuje, że jest to lokomotywa gospodarcza naszego regionu, nadal nie do końca rozpędzonego.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu