Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBiały Dom interesuje się incydentem pod Bydgoszczą. Prezydent z kolei pokazuje ,,solidarność” z generałami obwinianymi przez ministra

Biały Dom interesuje się incydentem pod Bydgoszczą. Prezydent z kolei pokazuje ,,solidarność” z generałami obwinianymi przez ministra

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 15 maj 2023 10:52
Biały Dom interesuje się incydentem pod Bydgoszczą. Prezydent z kolei pokazuje ,,solidarność” z generałami obwinianymi przez ministra Fot: Przemysław Keler / KPRP

- Znamy doniesienia na ten temat, jesteśmy w kontakcie z naszymi polskimi partnerami, staramy się ustalić nieco więcej – powiedział na piątkowej konferencji prasowej w Białym Domu, jego przedstawiciel John Kirby. Jest to wypowiedź dość wstrzemięźliwa, ale pokazująca, że Amerykanie interesuje są incydentem z Polski. Wciąż nie mamy jednak na tyle klarownej sytuacji, aby móc o wystrzelenie tej rakiety obwinić np. Rosję.

 

W ubiegłym tygodniu głos w tej sprawie zabrał minister Mariusz Błaszczak, który obwinił o zaniedbania Dowódcę Operacyjnego Sił Zbrojnych gen. Tomasza Piotrowskiego sugerując, iż powinna polecieć jego głowa. Nieoficjalnie mówi się, że minister Błaszczak oczekuje odwołania także Szefa Sztabu Generalnego gen. Rajmunda Andrzejewskiego. Odwołać mógłby ich Prezydent RP Andrzej Duda.

 

W sobotę prezydent Duda był obecny w Ustce na manewrach wojskowych ANAKONDA-23, które oglądał razem z generałami Piotrowskim i Andrzejewskim, co polityczni obserwatorzy oceniają jako gest wsparcia dla nich ze strony głowy państwa. W wypowiedziach Kancelaria Prezydenta do możliwych dymisji w wojsku odnosi się ze sporym dystansem -Apeluję, by działać w sposób spokojny i bez emocji – zadeklarował prezydent Andrzej Duda.

 

Wciąż o tym incydencie nie wiemy za dużo, ale jak można odnieść wrażenie, zaczyna on żyć także życiem politycznym. Ze strony opozycji, chociażby Konfederacji pojawiają się już wezwania do odwołania ministra Mariusza Błaszczaka.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu