Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStary Rynek przeszedł już wiosenne czyszczenie

Stary Rynek przeszedł już wiosenne czyszczenie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 12 maj 2023 00:49

W miniony poniedziałek i we wtorek pracownicy ZDMiKP wykonali czyszczenie płyty Starego Rynku, jak się spojrzy na nią z perspektywy to wygląda w miarę, gdy przyjrzymy się już detalom z bliska, to zobaczymy jednak ślady eksploatacji. Subiektywnie można jednak powiedzieć, że wygląda to znacznie lepiej niż w poprzednich latach.

Główne pogwarancyjne prace naprawcze na płycie Starego Rynku wykonano w ubiegłe wakacje, wykonawca wymienił fugi, bowiem jak wykazał raport NIK, błędnie wybrana technologia doprowadziła do pojawiania się osadu. Ten problem można odnieść wrażenie jest rozwiązany.

 

Płyta Starego Rynku ulega jednak także zabrudzeniom z powodu eksploatacji, a także pyłów jakie są w powietrzu i na nią opadają. Z tego powodu planowane jest jej sezonowe czyszczenie. Właśnie jesteśmy po takim czyszczeniu.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu