Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSą nieoficjalne informacje dotyczące pocisku jaki spadł pod Bydgoszczą. Mógł przenosić nawet głowice atomowe

Są nieoficjalne informacje dotyczące pocisku jaki spadł pod Bydgoszczą. Mógł przenosić nawet głowice atomowe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 11 maj 2023 10:42
Ch-55 Ch-55 CC BY-SA 3.0 by Avaness

Na temat pocisku, który spadł niemalże pod samą Bydgoszczą powstało już wiele hipotez, w środę radio RMF FM ujawniło, że Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych zakończył swoje prace, co pozwoliło ustalić, że pod Bydgoszczą spadł pocisk manewrujący Ch-55. Ta informacja nie została przez MON ani potwierdzona, ani zdementowana, można zatem przyjmować ją jako aktualną na dzisiaj wersję.

Na składzie polskiej armii nie ma pocisków Ch-55, co uwiarygadnia hipotezę, o której już jakiś czas temu publicznie mówił premier Mateusz Morawiecki, że pocisk przyleciał zza wschodniej granicy i został wystrzelony z samolotu. W momencie, gdy informacja, ż o Ch-55 zostanie oficjalnie potwierdzona, można będzie przyjąć taką wersję zdarzeń.

 

Pierwsze testy Ch-55 odbyły się w 1978 roku, a do uzbrojenia Związku Radzieckiego trafił w 1984 roku. Pociski Ch-55 są zdolne przenosić ładunek jądrowy o mocy do 200 kiloton na odległość ok. 3 tys. km.

 

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu